Zespół Szkół w Moryniu

Zespół Szkół w Moryniu

74-503 Moryń

ul. Dworcowa 6a

tel. 914146018

E-mail: zsmoryn@zsmoryn.pl

Miękki,  puchaty i taki z łatką.  Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasach I-III  

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu- Pluszowy Miś.  

24 listopada 2023r. to święto  obchodziliśmy  wraz z  Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszaka, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że dzieci na całym świecie kochają wszystkie misie.   Kubuś Puchatek w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości. Pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy. Jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne.  

Uczniowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Przygotowano wiele atrakcji: historię głównych bohaterów, wiersze, zabawy ruchowe, plastyczne, zgadywanki, piosenki, misiowe tańce oraz „małe conieco”  i  na zakończenie chwila dla reporterów czyli zdjęcia w Misiowej Fotobudce.  

W bibliotece stworzono Galerię Misiowych postaci, które zostały wykonane przez naszych, uczniów. Wszyscy biorący udział w konkursie plastycznym zostali nagrodzeni.  

Ten dzień w bibliotece pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.  

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.  

Część rozdanych nagród została sfinansowana w ramach Priorytetu 3: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych (Kierunek interwencji: 3.1. „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego” oraz Kierunek interwencji 3.2. „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych”) „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” dla Szkoły Podstawowej im. st. sierż. M. Majchrzaka w Moryniu,   Umowa Nr 231/D/2023.