Zespół Szkół w Moryniu

Zespół Szkół w Moryniu

74-503 Moryń

ul. Dworcowa 6a

tel. 914146018

E-mail: zsmoryn@zsmoryn.pl

Świętowanie u przedszkolaków

W przededniu Dnia Odzyskania Niepodległości grupy przedszkolne wzięły udział w akcji „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie11:11 dzieci wraz z wychowawczyniami spotkały się przed Urzędem Miejskim i odśpiewały Hymn Polski, wyrażając w ten sposób swoje uczucia patriotyczne. W wydarzeniu wziął udział Burmistrz Morynia, Józef Piątek oraz rodzice przedszkolaków.  

Celem akcji było zachęcenie dzieci do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. W tym dniu podczas zajęć edukacyjnych dzieci utrwaliły wiadomości na temat wydarzeń historycznych, tak ważnych dla naszej Ojczyzny, słuchały legend i pieśni. Wzięły udział w patriotycznym konkursie recytatorskim „Każdy przedszkolak to Mały Polak”. Wykonały również prace plastyczne związane z Polską.  

Święto Niepodległości jest zawsze znakomitą okazją do kształtowania u dzieci postaw patriotycznych, tożsamości narodowej, zachęcenia do współuczestnictwa w pielęgnowaniu tradycji i oddaniu hołdu tym, którzy poświęcili dla Ojczyzny swoje życie.