Zespół Szkół w Moryniu

Zespół Szkół w Moryniu

74-503 Moryń

ul. Dworcowa 6a

tel. 914146018

E-mail: zsmoryn@zsmoryn.pl

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Moryniu lekcją historii i patriotyzmu

10 listopada w Zespole Szkół w Moryniu odbył się uroczysty apel upamiętniający doniosłe wydarzenia z 11 listopada 1918 r.

Montaż słowno–muzyczny pt. „Droga do wolności”  przygotowali uczniowie  oraz panie: I. Włodarczyk, J. Pociej, A. Lorenc i A. Hrynkiewicz- Woźniak. Hymn  państwowy wykonany przez wszystkich obecnych, utwory poetyckie zaprezentowane przez uczniów oraz pieśni patriotyczne zaśpiewane przez  chór, wprowadziły podniosły nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza Ojczyzna powróciła na mapę Europy.

Społeczność uczniowska włączyła się również w przygotowanie wieczornicy odbywającej się w sali  Geoparku. Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2023 - Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu (mokmoryn.pl)

„11 wartości  na 11 listopada”  to akademia przygotowana przez uczniów klas 1-3 Szkoły  Filialnej  w Witnicy pod opieką pań: S. Gradowskiej,  A. Kulas,  E. Ziętek-Adamskiej. Zaproszeni goście wysłuchali wierszy i  wzruszających piosenek  o tematyce związanej z Narodowym Świętem Niepodległości.