Zespół Szkół w Moryniu

Zespół Szkół w Moryniu

74-503 Moryń

ul. Dworcowa 6a

tel. 914146018

E-mail: zsmoryn@zsmoryn.pl

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych producentów bajek - Walta Disney’a. 

W tym dniu przypominamy bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe.  

7 listopada 2023 r. wszystkie sale  przedszkolne  zamieniły się w bajkową krainę za sprawą pań wychowawczyń i pani bibliotekarki. 

Spotkanie rozpoczęło się zabawą w rozpoznawanie przedmiotów z różnych baśni. Następnie każdy z przebranych dzieci zaprezentował swój bajkowy strój. 

Dzieci chętnie uczestniczyły  w zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek. Rozwiązywały zagadki, quizy muzyczne, grały w gry planszowe, w których występowały bajkowe postacie. 

W bibliotece szkolnej także zostały przygotowane dla dzieci kolorowanki, rebusy i diagramy z bohaterami bajkowymi.  

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć i bogacą słownictwo. Warto więc po nie sięgać jak najczęściej.