Zespół Szkół w Moryniu

Zespół Szkół w Moryniu

74-503 Moryń

ul. Dworcowa 6a

tel. 914146018

E-mail: zsmoryn@zsmoryn.pl

ŚWIĘTO SZKOŁY

Uroczyste imieniny naszej szkoły to jedno z najważniejszych wydarzeń. Od dnia nadania imienia starszego sierżanta Mieczysława Majchrzaka minęły już 43 lata, a dzień 17 maja jest okazją do wspólnego świętowania.  Uczniowie, nauczyciele, pracownicy Zespołu Szkół oraz rodzice zaangażowali się w organizację Święta Szkoły, które w tym roku  odbyło się 20 maja. 

Obchody rozpoczęła Msza święta, którą w intencji społeczności szkolnej sprawował ks. Łukasz Śliz.Następnie udaliśmy się do szkoły na uroczystą akademię, w której uczestniczyli zaproszeni goście. Montaż słowno–muzyczny przedstawiony przez uczniów i chór szkolny, nawiązywał do sylwetki patrona a także istoty współczesnej szkoły. Wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Występujący uczniowie zostali przygotowani przez panie: A. Moszkowską, A. Serafińską i I. Włodarczyk. 

Po apelu wszyscy udaliśmy się na boiska szkolne, by wziąć udział w zawodach sportowych przygotowanych przez nas nauczycieli w-f: G. Małkiewicz, A. Hrynkiewicz – Woźniak i J. Górnego.

Nie zabrakło, jak zawsze poczęstunku. Była grochówka przygotowana i wydawana przez panie ze szkolnej stołówki oraz przepyszne ciasta, które zaserwowali Rodzice. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się, by ten dzień miał szczególny charakter. 

Święto Szkoły to mile spędzony czas w gronie zaproszonych gości i całej społeczności szkolnej, tym bardziej, że przez ostatnie dwa lata omijało nas wspólne, radosne świętowanie. 

Do zobaczenia za rok!