Zespół Szkół w Moryniu

Zespół Szkół w Moryniu

74-503 Moryń

ul. Dworcowa 6a

tel. 914146018

E-mail: zsmoryn@zsmoryn.pl

KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF z Moniką Pyrek

22 kwietnia 2022 r. naszą Szkołę odwiedziła czterokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, trzykrotna medalistka mistrzostw świata oraz wicemistrzyni Europy, Honorowa Ambasadorka Szczecina Monika Pyrek. Po zakończeniu kariery sportowej zajęła się m. in. popularyzacją sportu w ramach Fundacji Moniki Pyrek, która, jak czytamy na stronie internetowej Fundacji, „powstała z miłości do sportu i niepohamowanej chęci zarażania tą pasją wszystkich dookoła bez ograniczeń”.

I to właśnie poczuliśmy podczas zajęć w ramach KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF. To ogólnopolski projekt sportowy, którego celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnej sportowej zabawy z wykorzystaniem nowych technologii! Alternatywne lekcje WF prowadzone są przez wykwalifikowany oraz doświadczony zespół Fundacji Moniki Pyrek. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Patronat nad projektem objął Minister Edukacji i Nauki. Patronatem honorowym projekt objął także Polski Komitet Olimpijski.

W zajęciach wzięło udział blisko 200 uczniów naszej Szkoły oraz dzieci i młodzież z Ukrainy, z sierocińca z Gulyaypola koło Zaporoża, obecnie mieszkający w moryńskim Ośrodku „Szafir”.

Ekipie Fundacji Moniki Pyrek pomagali nasi wolontariusze: Hania Cieślak, Krzysztof Dymarkowski, Mateusz Całka, Filip Nieścioruk i Dominik Zubala, a także nauczyciele i pracownicy Szkoły. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała pielęgniarka p. Maria Szynklewska, a o pyszny obiad dla naszych gości zadbały panie kucharki.

Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc.

Wspaniała energia, serdeczność i profesjonalizm całej ekipy Fundacji sprawiły, że na długo zapamiętamy ten dzień! Serdecznie dziękujemy za cudownie spędzony czas i liczymy na ponowne spotkanie w Moryniu!

 

Krzysztof Jaz

dyrektor ZS w Moryniu