Zespół Szkół w Moryniu

Zespół Szkół w Moryniu

74-503 Moryń

ul. Dworcowa 6a

tel. 914146018

E-mail: zsmoryn@zsmoryn.pl

RELACJA ZE ŚWIĘTA SZKOŁY!

19.05. 2023 r. Szkoła Podstawowa w Moryniu miała swoje święto – 100. rocznicę urodzin patrona st. sierż. Mieczysława Majchrzaka. Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali uroczystą akademię, w której uczestniczyli goście: burmistrz Morynia- J. Piątek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Moryniu – K. Konecki, Radny Rady Powiatu Gryfińskiego – Henryk Kaczmar, Nadleśniczy Nadleśnictwa Mieszkowice – Jan Grzyś, Radni Rady Miejskiej w Moryniu, Poczet Sztandarowy Związku Sybiraków w Chojnie, dyrektor MOK w Moryniu – Marta Cacek, kierownik OPS w Moryniu – Elżbieta Serafińska, kierownik Referatu Obsługi Oświaty  - Marta Garbart, proboszcz parafii w Moryniu – ks. Sławomir Pawlak, dyrektor Muzeum Pamiątek 1. Armii Wojska Polskiego w Starych Łysogórkach i Gozdowicach – Michał Dworczyk,  Grzegorz Kuklewski – „Fundacja Gloria Gryffin”,  Piotr Mańczak – „Muzeum Militariów 1914 – 1945 w Trzcińsku Zdroju”, Katarzyna Kupczyk – MGOK w Mieszkowicach, prezes Koła ZNP – Anna Fira, Rodzice , Dziadkowie, Emeryci i Absolwenci naszej Szkoły.

Obchody rozpoczęły się Mszą świętą z udziałem uczniów i nauczycieli. Po powrocie do szkoły odbył się uroczysty apel. Wiersze i piosenki przygotowane  przez recytatorów i chór  tematycznie związane były z patronem, st. sierż. Mieczysławem Majchrzakiem. Czasy wojenne przypominały pamiątki zgromadzone na wystawie w jednej z sal lekcyjnych.

Na boisku obejrzeć można było wystawę eksponatów z Muzeum Pamiątek 1. Armii WP, Muzeum Militariów 1914- 1945 w Trzcińsku Zdroju.

Uczniowie mieli okazję zemleć w żarnach ziarno na mąkę, upiec i skosztować proziaków (słodkich podpłomyków). Uczniowie brali udział w przygotowanych grach wielkoplanszowych i innych zabawach, grach sportowych.

W ramach Święta zorganizowano i przeprowadzono „Wesołą loterię fantową”. Dochód w całości zostanie przeznaczony na wsparcie finansowe – leczenie i rehabilitację uczniów naszej szkoły, Pawła i Jakuba.

Wszystkim zaangażowanym w organizację tego dnia dziękujemy – pracownikom, nauczycielom, przyjaciołom szkoły. Za pomoc i wsparcie w przygotowaniu wystawy - pp. Patrycji Ratańczuk, Renacie Jasnos, Jarosławowi Skorkowi. Rodzicom – za pyszne ciasta.