Zespół Szkół w Moryniu

Zespół Szkół w Moryniu

74-503 Moryń

ul. Dworcowa 6a

tel. 914146018

E-mail: zsmoryn@zsmoryn.pl

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2021

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2021

Wyprawa na 3K: kariera, kompetencje, kreatywność to hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w dniach 18-22 października odbywał się również w naszej szkole. Nasi najmłodsi uczniowie rozwijali swoją kreatywność, tworząc piękne bukiety z zebranych liści, jesienne lapbooki, a na rozwieszonym streczu za pomocą farb i pędzla pokazali, jak wygląda jesień w oczach dziecka. Wzięli udział w grach zawodoznawczych oraz konkursie „Moje Hobby”. Uczniowie klas IV-VIII na zajęciach z wychowawcą poznali swoje mocne strony  oraz stworzyli własne kreatywne logo. Dla nich przygotowany był konkurs „Kreatywna kartka z kalendarza”.

Najstarsi uczniowie uczestniczyli w spotkaniach online ze specjalistami oraz ciekawymi osobowościami, podczas których mogli poznać ich ścieżki kariery i klucz do sukcesu. Spotkania odbywały się na kanale Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie: Ogólnopolski Tydzień Kariery - Wyprawa na 3K: Kariera Kompetencje Kreatywność | WUP w Szczecinie Prelegentami byli, między innymi, promujący Szczecin Małgorzata Narożna i Tomasz Panek. Mówili o pasji i twórczości w biznesie. Inne wystąpienia to np. Oswój bestię - czyli zarządzaj swoim stresem, Joga nie tylko na macie, Podłącz się do kreatywności, Jak wygląda zawód youtubera?

Ta inicjatywa była dobrą okazją do przemyślenia swoich planów, rozwijania kreatywności, ale też do nauczenia się, jak stawiać sobie cele i skutecznie je realizować.

 

Gabriela Małkiewicz

doradca zawodowy