Zespół Szkół w Moryniu

Zespół Szkół w Moryniu

74-503 Moryń

ul. Dworcowa 6a

tel. 914146018

E-mail: zsmoryn@zsmoryn.pl

Sukcesy sportowe naszych uczniów

Wraz z nadejściem wiosny trzy reprezentacje naszej szkoły zajęły III miejsce podczas Powiatowych Igrzysk Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych. 

Kolejnym sprawdzianem umiejętności lekkoatletycznych były Biegi im. Henryka Witkiewicza w Dębnie. Tym razem uczniowie startowali indywidualnie. W trudnych warunkach atmosferycznych wszystkim udało się dotrzeć do mety i zdobyć medale. Dwóch uczniów: Paweł Tokarski (kl.5b) za uzyskanie wysokiej piątej i Grzegorz Choroszewicz (kl.3) - szóstej lokaty, zostało dodatkowo nagrodzonych. 

W zespołowych grach sportowych w Piłce Siatkowej chłopców drużyna prowadzona przez nauczyciela Jacka Górnego w składzie: Filip Walczak, Grzegorz Wardęga, Piotr Tarnowski, Filip Klonowski, Maciej Ratajczak, Szymon Bosak, Yaroslav Stashuk, zajęła III miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce siatkowej chłopców. Warto zaznaczyć że, drużyna w zawodach niższego szczebla nie przegrała żadnego spotkania. 

Do sukcesów swoją złotą cegiełkę dołożyły dziewczęta z klas V-VI które 25 kwietnia zdobyły I miejsce w Finale Powiatowym Igrzysk Dzieci w Piłce nożnej dziewcząt. Drużyna w składzie: Lena Barylska, Nikola Jeremicz, Emilia Nowikowska, Ola Kukla, Marta Mikołajek, Zuzanna Bieniek, Judyta Witkiewicz, Alicja Kukla, Zuzanna Mendyk, Roksana Nadworska, Jola Lewandowska, w drodze do awansu pokonały drużyny w rejonie, a teraz będą walczyć w zawodach na szczeblu regionalnym.  

Z pewnością nie jest to koniec rywalizacji i osiągnięć sportowych naszych uczniów. 27 kwietnia ruszyła wiosenna runda Czwartków Lekkoatletycznych, przed nami również zawody lekkoatletyczne indywidualne i drużynowe.  

Wszystkim startującym życzymy dużo sukcesów!