Zespół Szkół w Moryniu

Zespół Szkół w Moryniu

74-503 Moryń

ul. Dworcowa 6a

tel. 914146018

E-mail: zsmoryn@zsmoryn.pl

PODSUMOWANIE „TYGODNIA ZIEMI”

W ramach światowego Dnia Ziemi, w naszej szkole odbył „TYDZIEŃ ZIEMI” pod hasłem „ZAINWEWSTUJ W NASZĄ PLANETĘ”.  

Uczniowie, rozpoczynając tydzień, w ramach zadania klasowego wykonali ciekawe plakaty o tematyce związanej z ochroną środowiska, czy segregacją śmieci.  

We wtorek odbyła się akcja „Przynieś bateryjkę a dostaniesz roślinkę”. Sadzonki, które dostaliśmy od Nadleśnictwa Mieszkowice dzieci chętnie zabierały do swoich domów. Mamy już kilka informacji zwrotnych w postaci zdjęć z sadzenia roślinek.  

W środę ogromną atrakcję mieli uczniowie z klas I-III. Został przeprowadzony konkurs przyrodniczy z „Leśnym Kołem Fortuny”. Uczniowie wykazali się dużą aktywnością, fantastyczną wiedzą dotyczącą ochrony przyrody, odpowiadali m.in. na pytania: jak należy zachować się w czasie burzy lub co należy zrobić, jak zobaczymy pożar w lesie. 

W czwartek uczniowie z klas starszych mogli wziąć udział w Ekologicznym Pokazie Mody. W kreacjach, od najprostszego wykorzystania worka na śmieci jako bluzy, do przemyślanego i pełnego ubioru, uczniowie mogli się zaprezentować swoim koleżankom i kolegom, którzy brawami dodawali im otuchy. Najwięcej braw otrzymała i przy tym została EKOMISS 2023 Zosia Tarnowska kl. VII, a EKOMISTEREM 2023 został Wojtek Kucharczyk z kl. VI a. Każdy uczestnik pokazu mógł losować bonusy m.in. - zwolnienie z jednego zadania z klasówki, podpowiedź nauczyciela na klasówce czy konsultacje z koleżanką lub kolegą na klasówce. 

W piątek, kończąc tym samym „Tydzień Ziemi”, przy pięknej pogodzie wszystkie dzieci z grup przedszkolnych i zerówek oraz uczniowie wraz z nauczycielami ze szkoły w Moryniu i w Witnicy wzięli udział w sprzątaniu wyznaczonych terenów. Następnie posilili się pieczonymi kiełbaskami ufundowanymi przez Burmistrza Gminy Moryń, p. Józefa Piątka. 

W ramach Tygodnia Ziemi został rozstrzygnięty konkurs ekologiczny „CUDA ZE ŚMIECI”. Wśród licznych, pięknych prac wykonanych przez uczniów klas I-III SP z Morynia i Witnicy oraz IV-VIII SP, jury w składzie: Pan Jan Grzyś - Nadleśniczy Mieszkowic, Pani Monika Kotowicz – Specjalista Służby Leśnej oraz Pani Anna Lorenc - nauczyciel plastyki, przyznało, co nie było łatwym zadaniem, nagrody i wyróżnienia.  

W kategorii I-III ZS w Moryniu kolejno zajęli:  

- I miejsce: Jan Łyczakowski z kl. II z Morynia oraz Jan Majewski z kl. II z Witnicy;  

- II miejsce: Blanka Ślęzak z kl. II z Morynia oraz Wojciech Tarnowski z kl. II z Witnicy;  

- III miejsce: Małgorzata Karczewska z kl. III z Morynia oraz Zofia Kornalewicz z kl. III z Witnicy.  

Wyróżnienia: Martyna Nowaczyńska z kl. II, Cecylia Adamek z kl. I, Franciszek Batko z kl. III, Mila Poważa z kl. II, Maja Szewczyk z kl. II i Franciszek Klasowski z kl. II.  

W kategorii IV -VI SP: 

- I miejsce: Łukasz Adamek z kl. VI b,  

- II miejsce: Marta Chłysta z kl. V b, 

- III miejsce: Jessica Gembiak z kl. V b.  

Wyróżnienia: Aleksandra Kukla z kl. VI b i Martyna Mendyk z kl. VI a.  

Nagrody dla zwycięzców ufundowało Nadleśnictwo Mieszkowice, za co serdecznie dziękujemy.  

Wszystkim uczniom gratulujemy i zapraszamy za rok!