Zespół Szkół w Moryniu

Zespół Szkół w Moryniu

74-503 Moryń

ul. Dworcowa 6a

tel. 914146018

E-mail: zsmoryn@zsmoryn.pl

Narodowe Święto Niepodległości

Podtrzymując tradycję obchodów  Narodowego Święta Niepodległości, w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający doniosłe wydarzenia z 11 listopada 1918 roku. 104 lata temu Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową oraz naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Jest to symboliczna data odzyskania przez Polskę niepodległości, gdyż długa i ciężka droga odbudowywania granic naszego kraju dopiero się zaczęła.  

Społeczność uczniowska włączyła się w obchody rocznicy tego święta prezentując się dumnie w strojach galowych, z przypiętymi kotylionami. Wspólnie odśpiewano  hymn państwowy – „Mazurek Dąbrowskiego”, który w tym roku święci 225 rocznicę powstania. Przypomniano też postać jego twórcy, jako że bieżący rok jest Rokiem Józefa Wybickiego. Nasi uczniowie poprzez recytację poezji przeplatanej pięknymi i wzruszającymi piosenkami przypomnieli losy Polaków począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie, poprzez lata walki aż po dzień odzyskania wolności.  

Program artystyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem pań Joanny Podsiadły i Ilony Włodarczyk został również przedstawiony mieszkańcom na wieczornicy w sali Geoparku. 

 Swoją  postawą uczniowie oddali hołd wszystkim tym, którzy myśleli o nas, ginąc za Ojczyznę.