Zespół Szkół w Moryniu

Zespół Szkół w Moryniu

74-503 Moryń

ul. Dworcowa 6a

tel. 914146018

E-mail: zsmoryn@zsmoryn.pl

Nowy rok szkolny pod nowym dachem

W czasie pandemii i nauczania zdalnego nie było dzieci i młodzieży w szkole, zatem dla dyrekcji i pracowników Zespołu Szkół w Moryniu była to idealna okazja do przeprowadzenia niezbędnych remontów.

 I tak znaczącym przedsięwzięciem zrealizowanym z inicjatywy dyrektora szkoły p. Krzysztofa Jaza był remont dachu, realizacja przyłącza gazu, zakup i montaż nowego pieca do kuchni, dzięki któremu uczniowie mogą jeść pyszne posiłki.

Do sekretariatu zakupiono kserokopiarkę, zamontowano nowe drzwi, ale przede wszystkim zainwestowano w zestaw do drukowania we własnym zakresie plastikowych legitymacji szkolnych, które już w krótce będą wydawane uczniom.

Przy zaangażowaniu nauczyciela informatyki p. Jarosława Przybyły oraz chętnych absolwentów naszej szkoły została zmodernizowana pracownia komputerowa. Zakres prac remontowych obejmował pomalowanie sufitu i ścian po uprzednim wyrównaniu nawierzchni gipsem szpachlowym, wymianę blatów pod komputery, montaż lamp LED, wymianę drzwi na antywłamaniowe. Prace obejmowały również kompleksową modernizację sieci internetowej w całej szkole (zakup urządzeń rozsyłających sygnał Internetu, nowe okablowanie). Dzięki udziałowi w rządowym programie OSE został zainstalowany szybki i bezpieczny Internet. Wszystkie komputery zostały przeinstalowane i naprawione. W najbliższych planach czeka nas instalacja podłogi i klimatyzacji oraz zakup nowych foteli do pracowni informatycznej.

 Kolejna zmiana dokonała się w sali nr 10, gdzie pojawiły się nowe meble (ławki, krzesełka i szafki). Odnowienie nie ominęło także świetlicy szkolnej. Bezpośrednio w prace była zaangażowana p. Angelika Kurkowska wraz z mężem. Pomalowane ściany, rolety, naklejki ścienne i liczne pomoce dydaktyczne sprawiły, że teraz wszyscy czujemy się w niej jeszcze lepiej.

Także w  bibliotece szkolnej zaszły zmiany: uruchomiony nowy system wypożyczania książek MOLNET. Ułatwia on codzienną pracę bibliotekarza i przyspiesza ewidencjonowanie wypożyczeń, gdyż katalog zbiorów bibliotecznych dostępny jest dla uczniów o każdej porze i z każdego komputera posiadającego dostęp do Internetu.

Prace remontowe nie ominęły także Szkoły Filialnej w Witnicy, gdzie zamontowano sprzęt do odbioru Internetu światłowodowego oraz odnowiono pokój nauczycielski, doposażając go w nowe meble, zlew. Wymieniona została podłoga i pomalowane ściany.

Internetu doczekało się także przedszkole w Drogowcu.