Zespół Szkół w Moryniu

Zespół Szkół w Moryniu

74-503 Moryń

ul. Dworcowa 6a

tel. 914146018

E-mail: zsmoryn@zsmoryn.pl

Dzień przedszkolaka

W całej Polsce, 20 września, przedszkolaki obchodzą  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ma również przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 

Dzieci z oddziałów przedszkolnych z Morynia i Witnicy również świętowały, a dodatkowo przyłączyły się do akcji pt. „ Dzień przedszkolaka to ważne święto - uczcijmy je razem tańcem i piosenką”. Patronem tego przedsięwzięcia jest miesięcznik „Bliżej Przedszkola”.  

Ranowe wszystkich  salach przedszkolnych odbywały się zabawy integrujące. Następnie dzieci w Witnicy wyszły na plac szkolnya dzieci w Moryniu na plac przy budynku Urzędu Miejskiego w Moryniu. Na powitanie dzieci wyrecytowały wiersz oraz wspólnie zaśpiewały piosenkę „ Życie przedszkolaka” wykonując taniec zaproponowany przez organizatora wydarzenia.  

Wszystkie dzieci obdarowane zostały przez Pana Burmistrza, Józefa Piątka magnesami z emblematem naszego miasta oraz słodkim upominkiem.  

To był kolejny udany dzień z życia przedszkolaka.